Gerti is in de wolken!!

05:38 - 03:22
luistertijd 05:38 - leestijd 03:22

Medik8 lanceert een geavanceerde versie van haar populaire Liquid Peptides-serum, met slimme technologieën en krachtige peptiden. Onze testredacteur Gerti test het product zes weken lang. Werkt het écht tegen rimpels of vooral tegen een droge, doffe huid?

Liquid Peptides Advanced MP serum gaat een stap verder dan het bestaande Liquid Peptides serum van het merk. Waar die laatste vooral oppervlakkige rimpels aanpakt, richt Liquid Peptides Advanced zich óók op de diepere lijnen. Benieuwd? Ik ook!

Onze tester Gerti

De belofte

Medik8 claimt dat er wetenschappelijk bewijs is dat het aanzicht van expressielijntjes binnen maar liefst 10 minuten verminderen en diepe rimpels binnen 8 weken verzachten. Medik8 gebruikt hiervoor twee zogenoemde MiniProteïnen – let wel dit zijn marketingnamen:

Met miniproteïnen wordt bedoeld dat ze zo klein zijn dat ze dieper in de huid kunnen doordringen en daardoor effectiever zouden zijn. Het resultaat zou dan een zichtbare vermindering van rimpeldiepte en een gladdere, stevigere huid zijn.

Wat zit erin?

Ik doe een grondige analyse van de INCI-lijst, maar ingrediënten zeggen niet alles. Ze geven hooguit een indicatie of de claims waargemaakt kúnnen worden. Vergelijk het met een ingrediëntenlijst voor een recept. Of je een smakelijk en voedzaam gerecht krijgt, hangt uiteindelijk af van de bereiding – en van de kok. Je kunt groenten kort wokken of juist te lang doorkoken.

Zo werkt het ook bij cosmetica. Of een product echt iets doet, hangt af van de formulering. Terug naar de ingrediënten.

Veel peptiden

Liquid Peptides Advanced MP bevat maar liefst 6 peptide-complexen (in totaal 10 peptides), waaronder Matrixyl 3000 en Matrixyl Synthe’6 voor rimpelreductie. Ook Argirelox is toegevoegd – een combinatie van argireline en een ander peptide. Deze stoffen staan bekend om hun vermogen om de zenuwprikkeloverdracht in de huid iets te verminderen. Hierdoor kunnen spiersamentrekkingen die betrokken zijn bij de ontwikkeling van expressielijntjes wat afgezwakt worden. Een subtiel effect, en zeker vergelijken met bijvoorbeeld Botox hoor.

Daarnaast zitten er Syn-Coll in voor meer elasticiteit en stevigheid, TEGO Pep 4-17 voor een zachte, soepele huid en X50 Antiaging, gebaseerd op zogeheten drone technology.

Spannend: drone technologie

En dát is interessant. Want met deze technologie wordt een peptide ingekapseld in een minuscuul bolletje, een soort transportcapsule. Die capsule is aan de buitenkant ‘gelabeld’ met een signaalpeptide die herkend wordt door specifieke huidcellen – zoals fibroblasten. Zodra het bolletje de juiste cel bereikt, opent het zich en wordt de werkstof daar vrijgegeven, precies waar het nodig is. Hierdoor zijn hele kleine hoeveelheden – zoals 0.001% – al effectief. Slim én efficiënt.

Alle peptidecomplexen in dit serum hebben op zichzelf al studies die de werking onderbouwen. Medik8 gaat nog een stap verder en heeft Liquid Peptides Advanced MP ook als totaalformule laten testen – met vergelijkbare, positieve resultaten.

Het klinkt veelbelovend, tijd voor de test dus!

Het gebruik

Ik gebruik het serum twee keer per dag, naast mijn gebruikelijke routine met vitamine A, C en zonbescherming.

Het serum voelt als een lichte lotion en smeert goed uit. Voor gezicht en hals heb ik twee pompjes nodig. Gebruik je het alleen voor je gezicht, dan is één pompje voldoende – en dat raad ik ook aan. Aan mijn hals merk ik namelijk weinig verandering, en zo doe je meteen langer met een flesje.

Het resultaat

Ik heb het product circa zes weken gebruikt. Wat me opvalt: het hydrateert echt heel goed. Dus ja, na tien minuten zijn mijn kraaienpootjes minder zichtbaar. Of mijn rimpels na zes weken echt minder zijn, vind ik lastig te beoordelen. De onderzoeksresultaten spreken van een vermindering van 17%. En hoewel dat een mooi cijfer is, zie je zo’n verschil niet altijd met het blote oog.

Zo zacht, veerkrachtig…..

Wat ik wél duidelijk ervaar? Mijn huid heeft nog nooit zo zacht gevoeld! En ik heb tijdens de testperiode geen exfoliant gebruikt. Met zacht bedoel ik niet glad op de siliconen-manier, maar zacht als in aaibaar, soepel, veerkrachtig. Heel aangenaam.

Dat gevoel ervaar ik niet alleen ’s ochtends bij het wakker worden, maar ook aan het einde van de dag. Zelfs na het reinigen – zonder ook maar iets op mijn gezicht – blijft dat zachte, gehydrateerde gevoel bestaan. Mijn huid ziet er ook heel rustig uit, zonder roodheid of vlekjes.

En het mooie is: als ik een paar dagen stop met het serum, houdt dat zachte gevoel en die rustige uitstraling nog even aan.

Mijn conclusie: ongekend comfort

Een mooi serum dat zorgt voor een zacht, stevig huidgevoel en een rustige, gehydrateerde uitstraling. Of het wonderen doet voor diepe rimpels? Dat blijft lastig hard te maken. Maar het comfort dat het biedt is ongekend.

Het serum is aan de prijzige kant, dat kan ik niet ontkennen. Maar Medik8 gebruikt innovatieve technologieën zoals MiniProteïnen en die eerdergenoemde drone technology, die de effectiviteit aantoonbaar vergroten. En daar hangt nu eenmaal een prijskaartje aan.

Lees ook