Op 13 januari 2012 plaatste de krant AD een artikel over de gevaren van Bio Alcamid en vervolgens kwam er een stroom van zoekers naar hulp en zoekers naar nog meer klachten over deze inmiddels zeer omstreden injectables op BeautyJournaal terecht.
Wij hebben al regelmatig aan deze stof aandacht besteed en zetten daarom de links naar de verschillende artikelen nog eens op een rij:
- Plastisch chirurg Frank Niessen vertelt lezeres die bulten in haar gezicht heeft van deze stof wat ze moet doen. Advies en achtergronden over deze stof.
- Dermatoloog Peter Velthuis geeft aan in welke gevallen het het mogelijk is om de bulten met Bio Alcamid met liposuctie weg te halen. Advies.
- Lezeres vraagt welke andere injectables ze kan combineren met Bio Alcamid in haar gezicht. Dermatoloog Peter Velthuis geeft streng advies.
- Een lezers is bang voor bulten in haar gezicht nu ze vermagerd is en vraagt plastisch chirurg Frank Niessen om raad. Ze heeft überhaupt al meerdere soorten injectables in haar gezicht. Advies.
Overigens kun je tegenwoordig ook op een speciaal daarvoor ingericht spreekuur bij de Erasmus Universiteit in Rotterdam terecht om te kijken of men die filler uit je huid kan halen. Dit initiatief is opgezet door injectablesarts (en in de jaren ’90 veelvuldig gebruikster van Bio Alcamid bij haar patiënten) dr. Van den Elzen in samenwerking met drs. Leonie Schelke en hoogleraar dermatologie prof. dr. H.A.M. Neumann. Het spreekuur is er overigens voor problemen met alle fillers.
Het spreekuur vindt plaats in Rotterdam: Erasmus MC, Burg. s’Jacobplein 51,
3015 CA Rotterdam. De wachttijden voor dit spreekuur zijn overigens erg lang omdat het maar op bepaalde uren per maand gehouden wordt, daarom adviseren we je als er problemen zijn al eerder naar een vakkundig arts te gaan.
Lees ook:
- Waarom minister Schippers geen heil in verbod op permanente fillers ziet
- Het laatste nieuws over alle soorten injectables, expertadviezen, consumentenreviews